FotoSpacery – Świder

Idea FotoSpacerów zrodziła się w 2013 roku z inicjatywy Tomka Kulasa. Aktywne poznawanie Warszawy i jej okolic z realizacją fotograficznych pasji dało możliwość setkom osób rozwijania swoich umiejętności. W ostatni weekend miałem okazję uczestniczyć w jednym z nich. Pomysł był szalony, FotoSpacer rzeką Świder. I to dosłownie rzeką. Spotkaliśmy się wszyscy na plaży miejskiej w Otwocku, skąd o godzinie 12 wyruszyliśmy wraz z nurtem rzeki na własnych nogach na fotograficzne łowy. Głównym celem miała być fotografia makro. Dzięki sponsorom mieliśmy szansę na testowanie sprzętu Olympusa, a profesjonalne wydruki naszych prac zagwarantowała firma Epson.

W pierwszej części faktycznie skupiłem się na fotografii makro, co dało nawet całkiem fajne efekty 🙂

DSC02812

DSC02751

DSC02766

DSC02888

DSC02902

DSC02829

Brodząc miejscami po pas w wodzie nie da się cały czas skupiać jedynie na rzeczach małych. Świder jest bardzo urokliwą rzeką, a możliwość poznania go „od środka” otwiera oczy na jego piękno.

DSC02783

Jednak FotoSpacery to przede wszystkim ludzie, z którymi spędza się większą część czasu. Humory dopisywały, a dostarczony przez Olymusa sprzęt do testów poddawany był ciężkim próbom 😉

DSC02758

DSC02781

DSC02795

DSC02804

DSC02845

DSC02870

Dzięki bardzo bliskim kontaktom z wodą mogliśmy bawić się swoimi aparatami testując różne ustawienia dające przeróżne efekty. W połowie drogi organizatorzy przygotowali dla nas fotoniespodziankę. Dwóch skimboardzistów pływało na swoich deskach, a my uczyliśmy się panoramowania, czyli umiejętności oddania ruchu na zdjęciu. Tomek rzetelnie wytłumaczył nam na czym polega ta technika, a my przez godzinę mogliśmy próbować swoich sił.

DSC02908

Zabawa z wodą

DSC02998

Panoramowanie

DSC03004

DSC03250

FotoSpacery to świetna idea. Skierowana zarówno dla amatorów takich jak ja, jak i do profesjonalistów. Okazja do spotkania się z lepszymi od siebie, możliwość porozmawiania czy uzyskania porad, wymiana doświadczeń, a przede wszystkim możliwość aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

Więcej zdjęć

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s